verze pro tisk

Umění relaxovat: Relaxace je součástí zdravého životního stylu

17. květen 2016 Umění relaxovat: Relaxace je součástí zdravého životního stylu

Život dnešního moderního člověka spočívá v neustálém střetu s okolním prostředím. Dnes a denně jsme nuceni vyrovnávat se s měřítky nastavenými soudobou společností. Hlavním kritériem úspěšnosti je dosahovat maximálního výkonu.

Tento trend je patrný nejen v zaměstnání, ale proniká i do našeho soukromého osobního života. Spolu s nezdravým životním prostředím a stálým stresem se stává základní příčinou civilizačních chorob. Jsme plně ve vleku svých každodenních povinností. Mechanicky vykonáváme nutné domácí práce. Každým okamžikem jsme nuceni plně se podřídit nastaveným společenským normám a konvencím. V běhu všedních dní veškerou svou energii věnujeme starosti o rodinu, domácnost a péči o děti. Na nás samotné už nám mnohdy nezbude síla, ani čas. Unaveni a vyčerpáni po splnění všech rutinních povinností uleháme ke krátkému odpočinku, abychom další den roztočili svůj každodenní kolotoč nanovo.

Vlivem nezdravého a nevhodného životního stylu se u dnešní populace objevují časté psychické problémy. Mnoho z nás trpí poruchami spánku nebo soustředění či dokonce propuká vážnější onemocnění. Česká republika je na předních místech ve výskytu civilizačních chorob. Stále přibývá těch, kteří vyhledají lékařskou pomoc v důsledu propuklé deprese.

Relaxační pobyty - jedna z možností, jak uniknout každodennímu stresu

Odborníci se shodují, že důležitá je prevence. Člověk by měl zcela vědomě bojovat proti všudypřítomnému stresu, umět vypnout a na okamžik se zastavit na své životní pouti.

Relaxace spočívá v uvolnění těla a mysli a je základní součástí duševní hygieny. Ten, kdo pravidelně relaxuje, mívá pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší pracovní výkonnost, koncentraci, méně se unaví a bývá v životě spokojenější. Běžné relaxační techniky se můžeme naučit a pravidelně je zařadit do našich zažitých rituálů. Mezi základní metody se řadí vědomé hluboké dýchání a uvolnění celého těla.

Několikrát do roka bychom si měli dopřát relaxační pobyty ve specializovaném zařízení, kde úplně unikneme každodenním povinnostem a zcela zapomeneme na veškeré starosti. Necháme se hýčkat a rozmazlovat. Jednou z možností je využít bohaté nabídky některých lázeňských měst, které jsou proslavené léčebnými prameny a mnohaletou tradicí.

Například Augustiniánský dům v Luhačovicích nabízí relaxační pobyty hned v několika variantách. Zároveň zde můžeme navštívit unikátní Zahradu šesti smyslů, kde objevíme léčivou sílu hudby, okouzlíme svůj čich a vyzkoušíme cit v rukou a nohách. To a mnohé další, ale hlavně odpočineme každodennímu ruchu a načerpáme sílu potřebnou do dalších dní.

Komerční sdělení

-pla-

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

X6KxpuTzn

sobota, 28. leden 2017
09:32

I seceahrd a bunch of sites and this was the best.


posted by: X6KxpuTzn (9804elwgd4o(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Belgie je zemí, která má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Poměrně zajímavým městem je Lutych. Vydat se sem můžete prakticky za čímkoli a nudit se nebudete. My jsme ale vybrali několik muzeí, která by vaší pozornosti při návštěvě Lutychu neměla uniknout. Tato muzea jsou typická opravdu starobyl…

Valencie- „La tierra del Amor“

Valencie- „La tierra del Amor“

Valencie- „Provincie lásky“. Tímto krásným a romantickým způsobem pojmenoval Valencii zpěvák Alfredo Kraus a opravdu věděl proč. Valencie je romantická svou historií, kulturou i překrásnými plážemi. A právě do Valencie jsem se osobně vypravila za poznáním, a že bylo opravdu bohaté, se dozvíte v dneš…


Šperky do kufru aneb V čem se na dovolené blýsknout

Šperky do kufru aneb V čem se na dovolené blýsknout

Pokud se chystáte na dovolenou do luxusnějšího resortu, důkladně si promyslete, v jakých outfitech pobyt strávíte. Ve špičkových hotelech se totiž očekává určitý dress code a součástí elegantní garderóby jsou rovněž doplňky v podobě šperků. Jaké zvolit, abyste s sebou nemuseli brát celou šperkovnici…

Vše pro zdraví

Pro své zdraví můžete dnes udělat mnohem více, než si myslíte. Vyzkoušejte například velice kvalitní koupele Turčanské Teplice, za kterými jezdí lidé nejen z naší republiky, ale také ze zahraničí. Tyto koupele jsou známé hlavně tím, že se mohou pochlubit sto procentní neředěnou minerální vodou.