verze pro tisk

Veľký Meder: Termální perla jižního Slovenska

17. březen 2011 Veľký Meder: Termální perla jižního Slovenska

Stále více lidí objevuje kouzlo slovenských lázní. Mezi opravdové klenoty patří termální park Veľký Meder. Zdejší termály pomáhají na řadu obtíží a pro ještě větší relax můžete využít wellness pobyty . Co všechno ve Veľkém Mederu najdete?

Termály ve Veľkém Mederu zregenerují organismus

Thermal Corvinus Veľký Meder je rozsáhlý, v lese situovaný komplex. Dříve byl znám pod jménem Čalovo. V každém případě to sem z Čech není daleko, o Moravě a Slezsku nemluvě. Veľký Meder se totiž nachází na jižním Slovensku, pouhých 70 km od Bratislavy.

Termály ve Veľkém Mederu mají regenerační účinky na celý organismus, speciálně pak na pohybové ústrojí. Pomáhají napravit kloubní poruchy nebo nemoci páteře a svalů. Termální voda vyvěrá z hloubky 1 500 m a má teplotu 56–76,5 °C.

Termální komplex Veľký Meder: Mnoho atrakcí a wellness

Termální koupaliště je v provozu již od roku 1974. Najdete zde množství vnitřních i venkovních bazénů, které můžete navštívit celoročně. Voda je totiž stále příjemně teplá, má 36–38 °C. Pokud vás však nebaví jen tak polehávat ve vodě, můžete se v létě vydovádět na dvou tobogánech, minigolfu či plážovém volejbalu. K dispozici jsou samozřejmě restaurace či stánky s rychlým občerstvením.

Ve wellness centru si můžete odpočinout ve 4 saunách (infra, parní bylinková, finská), ve vířivce, na magnetoterapii (léčí například astma či migrény a pomáhá hojit narušené kosti nebo rány) nebo na akupresurním masážním lůžku (zlepšuje krevní oběh, napravuje vady, uvolňuje a zmírňuje záněty v organismu). Navštívit též můžete masážní salón, salón krásy či solnou jeskyni.

Veľký Meder, to nejsou jen termály!

Veľký Meder zkrátka stojí za to navštívit. Chcete-li se zdržet na více dnů, pak vězte, že ubytování zde pořídíte za vskutku atraktivní ceny, přičemž můžete některé dny strávit i jinak než v termálním parku. Díky tomu, že jižní Slovensko je naprostá rovina, uděláte si zde bez problémů cyklovýlet prakticky kamkoliv. Nebo to máte (autem, vlakem, autobusem – jak je libo) kousek do Bratislavy, maďarského Györu (kde jsou také pěkné lázně) či do Budapešti – a všechna tato místa za výlet rozhodně stojí!

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Termální lázně i guláš, to je Maďarsko

Termální lázně  i guláš, to je Maďarsko

Zatímco po otervření hranic proudily davy lidí na západ, v současnosti míří mnoho turistů i na východ. Pro někoho jsou hlavním důvodem finance, pro jiného to může být jazyková podobnost, pravdou ale je, že země východní Evropy mají co nabídnout. Jednou z těchto zemí je i Maďarsko, pro které je typic…

Dubrovník, perla Dalmácie

Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají vši…


Indie je skutečná perla

Indie je skutečná perla

Pro milovníky exotiky, tajemna i rozmanitosti, pro odborníky na východní náboženství a mystiku, ale i pro běžné turisty je zde země, které se žádná jiná nevyrovná, Indie. Obrovská rozloha země zajišťuje Indii mnoho tváří a poznat alespoň některé z nich zabere spoustu času. Indie má vlastní tradice i…

Istanbul: Historická perla

Istanbul: Historická perla

Toužíte po tom prožít dovolenou doslova jako z pohádky? Jste milovníkem historie a zejména kulturních památek? Rádi pozorujete jasně modrou oblohu a zbožňujete dotek hřejících paprsků na vaší kůži? Pak se vydejte do Istanbulu, opravdové historické perly.