verze pro tisk

Dovolená a Thajsko je nezapomenutelná kombinace

16. květen 2010 Dovolená a Thajsko je nezapomenutelná kombinace

Země mnoha protikladů, kde se tradice snoubí s moderním životem, to je Thajsko. Popsat Thajsko není vůbec snadné, vedle mrakodrapů se nacházejí parky se svatyněmi, vedle lidí spěchajících do práce klid a meditace. Thajsko je naprosto originální destinací, které se nic jiného nevyrovná. Krom velkých měst připomínající mraveniště se země pyšní nejen bohatou historií a kulturou, ale především nádhernou přírodou. Ať už jde o členité pobřeží s četnými ostrovy v tyrkysovém moři, pohoří nebo pralesy. Thajsko je navíc v porovnání s jinými zeměmi cenově dostupné. Hlavním městem je Bangkok, nebo-li Město andělů, pulzující metropole působící dojmem chaosu. Nenechte se však mýlit, i zde se dá strávit den plný klidu a odpočinku.

Thajsko, dovolená vašich snů

Krom dobrodruhů, kteří objevují krásy zdejšího venkova a přírody, většina turistů míří do oblastí s dobrým zázemím. To znamená nádherné pláže, luxusní hotely a tomu odpovídající služby. Typickým příkladem takové lokality je Pattaya, nejznámější thajské letovisko při pobřeží Siamského zálivu. Krom výše zmíněného bude mít příležitost pro vyzkoušení mnoha vodních sportů nebo pro výlet po okolí. Pattaya není rozhodně nudným místem ani po západu slunce, živo je zde často až do časných ranních hodin. K podobným místům patří i ostrov Phuket a Phi Phi nebo Krabi.

Thajsko je dovolená mezi příjemnými lidmi

Thajsko není pouze místem s krásnými plážemi a turistickými atrakcemi, ale především centrem buddhistické víry. Ta je, jak sami poznáte, hluboce zakořeněnou součástí každodenního života Thajců. Příkladem může být prvek místní architektury wat, což je soubor staveb využívaných coby buddhistický klášter. Wat se nachází téměř v každém malém městě a výstavbu většinou financují sami občané. Ačkoli je život ve většině thajských oblastí nelehký a místní obyvatelstvo je většinou závislé na tom, co si samo vypěstuje, přesto si najdou chvíli těšit se ze života. Thajci milují svátky a různé oslavy a jen v málokteré zemi, se dovedou lidé tak upřímně radovat.

Thajsko a skvělá zimní dovolená

Thajsko se pyšní tropickým podnebím, což s sebou přináší nejen vysoké teploty, ale i vlhkost. Největší vliv na podnebí mají monzuny a střídají se zde tři období, období horka, chladna a dešťů. Nejlepší dobou pro výlet do Thajska je listopad až březen, a to proto, že přichází po období dešťů kdy je vše krásně zelené. Navíc do tohoto období spadají nejvýznamnější svátky roku, takže máte velkou šanci, že zažijete některou z místních oslav. Ať se do země vydáte kdykoli, určitě nebudete zklámani. Přírodou, ani skvělou atmosférou.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Thajsko a dovolená snů

Thajsko a dovolená snů

Pokud také patříte k těm, kteří nejsou z podzimních plískanic a mokrého sněhu zrovna dvakrát nadšení, udělejte si v zimně výlet do teplých krajin.

Nezapomenutelná dovolená? Zkuste Mauritius.

Nezapomenutelná dovolená? Zkuste Mauritius.

Ostrovní stát Mauritius ležící v Indickém oceánu východně od Madagaskaru, je skvělým typem pro vaši dovolenou. Ačkoli se jedná o destinaci, která je dost vzdálená, letecky se sem dostanete po 11 hodinách letu, ale rozhodně toho nebudete litovat. Mauritius nabízí krásné pláže s bílým pískem i tyrkyso…


Skvělá dovolená za minimum peněz

Skvělá dovolená za minimum peněz

Toužili jste někdy po opravdu netradičním dobrodružství? Po takovém, které byste mohli i po dvaceti letech vyprávět vnoučatům? Neváhejte a využijte nabídky Keňa last minute.

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.