verze pro tisk

Dovolená na Bali je jedinečná

7. srpen 2010 Dovolená na Bali je jedinečná

Exotika, palmy, průzračné moře a bílé pláže, zkrátka ráj na zemi, to je ostrov ležící těsně pod rovníkem, Bali. Bali náleží do souostroví Malé Sundy a bez nadsázky je to splněný sen každého cestovatele. I přes svou malou rozlohu je tento ostrov sopečného původu nepřehlédnutelný. Nejpočetněji zastoupeným náboženstvím je hinduismus a chrámy zasvěcené této víře najdete všude na ostrově. Bali nabízí mnoho druhů zábavy, od potápění až po sledování tradičních tanců a lepých tanečnic. Bali vás jednoduše nadchne.

Bali nezná zimu

Krom toho, že se na Bali určitě nebudete nudit, si můžete být jisti i další věcí a tou je počasí. Jediné, co vás zde může zastihnout je déšť, který ovšem přichází hlavně v prosinci a lednu, ovšem i tehdy dosahuje teplota ke 30°C. Podzim ani zimu zdejší obyvatelé neznají, chladněji je pouze ve vyšší nadmořské výšce. Teplotní výkyvy jsou na ostrově minimální, místní tropické podnebí si opravdu užijete dosyta.

Na Bali obezřetně

Abyste mohli na ostrov vycestovat, musíte splnit několik podmínek. Je nutné mít pas platný ještě minimálně šest měsíců po odjezdu ze země. Krom částky 500 dolarů musíte mít i zpáteční letenku, obojí bude zkontrolováno. Jestliže se rozhodnete ubytovat jinde než v hotelu, čeká vás také vyplňování imigrační listiny. Před cestou samotnou nepodceňujte očkování proti virové hepatitidě A a E, břišním tyfu a poliomeyelitidě. Na Bali si rozhodně dávejte pozor na potulná zvířata, která jsou často nositeli vztekliny. Turistům se rovněž doporučuje věnovat zvýšenou pozornost svým zavazadlům a úřady důrazně varují před požitím místní pálenky arak či nápojů z něj namíchaných. Tento nápoj je destilován za velmi primitivních podmínek a při jeho požití hrozí turistům i smrt.

Bali nabízí ubytování i na pláži

S čím můžete mít na Bali problém, je ubytování. Ne snad proto, že by kapacity nebyly dostačující, ale proto, že nebudete vědět, čemu dát přednost. Chcete-li bydlet přímo na pláži nebo v luxusním hotelu? Vše je zde možné. Záleží na tom, zda preferujete skvělé služby a zábavu nebo raději odpočíváte v soukromí. Na Bali si vybere opravdu každý. Kdo by nechtěl bydlet přímo na pláži a poslouchat v noci šumění moře?

Ostré Bali

Nejen pestrost krajiny bude tím, na co budete ještě dlouho vzpomínat. Indoneská kuchyně patří k nejpestřejším kuchyním vůbec. Často se vám na talíři objeví mořské plody i různé druhy masa na mnoho způsobů. Základem je však rýže, kterou dostanete i ke snídani. Krom zeleniny se velmi často používá i koření a milovníci ostrých jídel budou v jako v ráji. Výborně se najíte v místních restauracích, které jsou na dobré hygienické úrovni. Nicméně chcete-li předejít případným potížím, vodu pijte pouze balenou. Byla by škoda strávit nádhernou dovolenou, kterou Bali rozhodně nabízí, se zažívacími problémy.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Kousek země vystupující z vody přesně u špičky italské boty, to je Sicílie, největší italský a zároveň středomořský ostrov, který obývá téměř 5 milionů přátelských lidí. Ideální místo pro vaši dovolenou s čistými plážemi, impozantními památkami, bohatou historií a krásnou přírodou. Peníze získané ce…

Francie a příjemná dovolená

Francie a příjemná dovolená

Toužíte po krásné dovolené, která bude odpočinková i dobrodužná zároveň? Pak se vydejte do Francie. Země galského kohouta je skvělým typem na letní prázdniny, které můžete strávit koupáním na Francouzské riviéře, pozorováním vinic, které učarovaly i slavným malířům, poznáváním krásné přírody i tempe…


Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …