verze pro tisk

Dovolenou v ráji nabízí Belize

14. srpen 2010 Dovolenou v ráji nabízí Belize

Belize, dříve Britský Honduras, je drobným státemna východním pobřeží Střední Ameriky. Oficiální hlavou státu je britská královna Alžběta II., ovšem v reálu vládne parlament a vláda vedená premiérem. Co se jazykové výbavy týká, vystačíte si s angličtinou, uslyšíte i španělštinu nebo belizskou kreolštinu. Na Belize se nemusíte spokojit pouze s krásnými plážemi, i když to většině turistů stačí. Belize je skvělou volbou i pro ty, kdo vyhledávají neporušenou přírodu i stopy historie. Přímo v džungli totiž objevíte zbytky starodávných staveb mayské civilizace. Belize je nejméně lidnatým státem Střední Ameriky a místní obyvatelé jsou potomky afrických otroků, Mayů a evropských osadníků.

Belize, více než byste čekali

Belize je splnění vašich snů o pohádkové dovolené. Většinu území Belize pokrývá nížina, východní pobřeží lemuje 130 písečných ostrovů a korálových útesů známých coby Bariéra Belize. Je to největší korálový útes na západní polokouli a je zapsán do světového dědictví UNESCO. V divoké přírodě žije mnoho zajímavých živočichů, například jaguáři, oceloti, tapíři krokodýli, pásovci a mnoho pestrobarevných papoušků a volavek. Na plážích stojí vysoké palmy a najdete zde i velké množství exotických rostlin, často s barevnými květy.

Belize v historii

Zajímavá je nejen příroda země, ale i její historie. V 10. století bylo území součástí Mayské říše. Na počátku 16. století však došlo k osidlování Španěly, avšak v polovině 17. století území získala Velká Británie, která zde vytvořila první osady a později se Belize stalo britskou kolonií. Vnitřní samostatnost zde byla vyhlášena v roce 1964.

Na Belize jedině s výbavou

Mnoho potápěčů tvrdí, že právě Belize je nejlepším místem pro potápění. Má k tomu ty nejlepší podmínky. Průměrné roční teploty dosahují až 28°C. Nejvhodnější dobou k návštěvě je období od prosince do května, poté následuje období hurikánů. Belize, jakožto součást bývalé Mayské říše, nabízí několik vzácných památek z této slavné doby, například Lamanai z období 1500 před naším letopočtem. Krásu staveb podtrhuje džungle, ve které se tyto pozůstatky starobylé civilizace nacházejí. Belize je skvělým místem pro dovolenou, budete si zde připadat jako v ráji.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dánsko nabízí víc, než jen Legoland

Dánsko nabízí víc, než jen Legoland

Být či nebýt? Tak nějak se ptal kdysi dánský princ Hamlet. Na vás čeká jiná otázka: Navštívit či nenavštívit Dánsko? Odpověď je jednoduchá. Určitě navštívit. Dánsko je zemí Hanse Christiana Andersena, piva Carlsberg, krásné přírody i Legolandu. K Dánsku patří také největší ostrov Grónsko a Faerské …

Příjemné cestování a letenky nabízí letuska.cz

Příjemné cestování a letenky nabízí letuska.cz

Pro každého, kdo potřebuje někam cestovat a rád by ušetřil nějakou tu korunu, má portál letuska.cz připravené ty nejlevnější letenky, které na našem trhu vůbec můžete sehnat. Potřebujete letět kamkoliv do zahraničí?


Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Za krásnou dovolenou naplněnou netradičními zážitky není nutné cestovat přes půl světa. Možná budete překvapeni, jak blízko se často ukrývají velmi cenné poklady. Zemí, která má co nabídnout je i náš jižní soused, Rakousko. S Rakouskem nás nespojuje pouze kus společné historie, je to stejně jako Čes…

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Zvažujete, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou? Pokud jste ještě nebyli na jihu Chorvatska, pak je možná nejvyšší čas to napravit. Tamější letoviska jsou totiž velmi pěkná a ubytování se dá sehnat za příznivé ceny. Podívejte se s námi na několik tipů, kam se můžete vypravit!