verze pro tisk

Exotická dovolená, jedním slovem Seychely

12. červen 2010 Exotická dovolená, jedním slovem Seychely

Čas dovolené se nazadržitelně blíží a pokud nechcete vybírat cíl vaší cesty na poslední chvíli, můžete se nechat inspirovat. Jestliže vás nelákají tradiční destinace, můžete vyzkoušet trochu exotiky. Výbornou volbou budou v každém případě Seychely. Úředně se jedná o republiku, i když trochu nezvyklou. 115 ostrovů rozeseto v Indickém oceánu však bez ohledu na státní zřízení nabízí neopakovatelnou dovolenou. Ostrovy se dělí na vnější a vnitřní, ke kterým patří i největší ostrov Mahé s hlavním městem Viktoria. Krom Mahé turisté míří i na Praslin, Silhouette či La Digue. Ostrovy jsou domovem rozmanité fauny i flóry, o kterou místní obyvatelé velmi dbají. Například ostrov Aldabra je zapsán na seznam přírodního dědictví UNESCO, neboť právě zde se nachází největší populace želv obrovských.

Seychely po celý rok

Jedním z důvodů, proč jsou Seychely tolik oblíbené, je samozřejmě místní podnebí. To je, jak již poloha ostrovů napovídá, tropické, průměrné teploty dosahují ke 30°C, a to po celý rok. Na slunci jsou teploty samozřejmě vyšší, proto je nutné se chránit pokrývkou hlavy, kvalitními opalovacími prostředky i slunečními brýlemi. Na ostrovech jsou časté i deště, nejvíce srážek spadne od listopadu do února. Na dovolenou sem můžete vyrazit prakticky kdykoli, deště nejsou vytrvalé a ihned po jejich skončení vysvitne sluníčko. Pokud nemáte rádi extrémní teploty, pak ideální doba k návštěvě bude v letních měsících. Nejtepleji je zde v březnu a dubnu.

Pozor, Seychely jezdí vlevo

Na ostrovy se dostanete letecky, z České republiky však jedině s přestupem. Mezi jednotlivými ostrovy můžete využít služeb místní letecké společnosti, využít lze i loď či helikoptéru. Doprava na ostrovech může být někdy problematická, kvůli vládním nařízením o omezení automobilové dopravy, není možné si auto půjčit na každém z ostrovů. Další zvláštností je jízda vlevo, což je pozůstatek britské nadvlády. Možnost, jak se přepravovat po ostrově zajišťují taxíky a autobusy.

Seychely pro každého

Nádherná příroda, krásné bělostné pláže, teplé vody oceánu a možnosti sportovního i společenského vyžití dělají ze Seychel ráj na zemi a i proto nabízejí Seychely last minute mnohé cestovní kanceláře. Kdo nevyhledává slunění, může se věnovat některému ze sportů, které zde mají skvělé podmínky. Oblíbené je šnorchlování, golf či jízda na kole. Skvělá je i místní kreolská kuchyně, jejíž nezbytnou součástí je kokosové mléko, směs koření a další exotické chutě, které stojí za to poznat. Seychely jsou rájem, kde můžete pohodlně odpočívat, poznávat přírodu i do sytosti sportovat. Zasluhují zkrátka vaši pozornost.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Milujete liduprázdné kilometry se táhnoucí pláže pokryté jemným bílým pískem? Toužíte poznat historii a kulturu jiného kontinentu nebo vás prostě láká jen polehávání, odpočívání a srkání drinků na pobřeží? Ať už patříte mezi vyznavače jakékoliv zmíněné kategorie, exotická dovolená vás vždy dostane. …

Exotická dovolená

Exotická dovolená

Udělejte si radost a zajeďte si po celém roce shonu a starostí na krásnou exotickou dovolenou, na kterou budete vzpomínat po zbytek života. Pokud chcete odjet, ale nechcete za svou dovolenou platit malé jmění, využijte populární last minute dovolenky.


Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …

Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

Zapomeňte letos na evropské destinace a vyražte za luxusem a exotikou. Dnes už nejsou Spojené arabské emiráty destinací jen pro ty nejbohatší. Do emirátů každoročně míří stovky Čechů, protože dovolená se v SAE dá pořídit za rozumnou cenu. Nejvíce navštěvovaným emirátem je bezpochyby Dubaj se stejnoj…