verze pro tisk

Indie je skutečná perla

22. červenec 2010 Indie je skutečná perla

Pro milovníky exotiky, tajemna i rozmanitosti, pro odborníky na východní náboženství a mystiku, ale i pro běžné turisty je zde země, které se žádná jiná nevyrovná, Indie. Obrovská rozloha země zajišťuje Indii mnoho tváří a poznat alespoň některé z nich zabere spoustu času. Indie má vlastní tradice i zvyky, kuchyni a životní styl, který je tolik odlišný od toho našeho. Seznámíte se zde s nádhernou přírodou i architekturou, druhá nejlidnatější země má však i své stinné stránky. Životní úroveň v některých oblastech je velmi nízká, což velmi kontrastuje s oblastmi, kam míří většina turistů.

Každý kousek Indie je jiný

Každá část země má své kouzlo i svá specifika. Sever země se pyšní vrcholky hor a najdete zde i honosné paláce, krásnou přírodou a horami vás okouzlí východní část země. Západ nabízí zábavu ve formě festivalů a pláží, jih je ideální pro milovníky historie se starými chrámy i nedotčenými plážemi. Díky velké rozloze se na indickém území nachází různé klimatické podmínky, v závislosti na poloze. Najdete zde oblasti s tropickými teplotami, které jsou na většině územi, ovšem například v Himálaji se setkáte se silným větrem i sněhem. I zde rozlišujeme čtyři roční období, a to předmonzunové, monzunové, období dešťů a pomonzunové období. Léto v Indii panuje od března do června, kdy je vystřídáno obdobím dešťů. Ideální dobou je tedy zima, v létě se doporučuje navštěvovat spíše horské oblasti. Každopádně se připravte na vlhko a vysoké teploty.

Ubytování a Indie

Ubytování v Indii seženete prakticky všude a za velmi výhodné ceny. Většina turistů má nároky hlavně na hygienu a jsou ochotni si připlatit. I zde jsou samozřejmě luxusní hotely, které jsou cenově náročnější, ubytovat se však můžete i v tzv. guest house, kde jsou ceny rozumější, ovšem žádný luxus nečekejte. Některé mají sociální zařízení společné pro celou chodbu, za sprchu na pokoji si připlatíte. Další možností je ašrám, kdysi náboženská centra, dnes je jejich hlavní funkcí ubytování cizinců.

Indie vyžaduje mnoho času

Ideální je alespoň kousek země procestovat, tak nejlépe poznáte místní kulturu, zvyky i obyvatele. Indie je země, kde se nudit určitě nebude, nábízí tolik nejrůznějších aktivit a míst, která stojí za návštěvu. K nejnavštěvovanějším místům patří rušné město Kalkata, oblíbeným letoviskem je Goa, Ágra s Taj Mahalem, Bollywood, hinduistické Varnasia mnoho dalších měst a míst. Krom toho je zde nesčetně přírodních krás, takže si budete přát, aby měl den alespoň 48 hodin.

Indie mnoha vůní

Nezapomínejme ani na místní kuchyni, která je vyhlášená po celém světě a jejíž hlavní surovinou je rýže. Další typickou přísadou je koření a zelenina, v Indii je snad nejvíce vegetariánů na světě, takže tady na smažený sýr opravdu zapomeňte. Místní nápoje jsou rovněž skvělé, například indický čaj nepotřebuje žádnou reklamu, je celosvětově pokládán za jeden z nejlepších. Ochutnat můžete i místní pivo a ovocné šťávy. Pozor je třeba si dávat na vodu, pijte jen tu kupovanou, věřte, že se to vyplatí. Indie je nádherná země, divoká a svérázná, s atmosférou, kterou bez přehánění, nezažijete nikde jinde.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dubrovník, perla Dalmácie

Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají vši…

Istanbul: Historická perla

Istanbul: Historická perla

Toužíte po tom prožít dovolenou doslova jako z pohádky? Jste milovníkem historie a zejména kulturních památek? Rádi pozorujete jasně modrou oblohu a zbožňujete dotek hřejících paprsků na vaší kůži? Pak se vydejte do Istanbulu, opravdové historické perly.


Mauritius - zelená perla v Indickém oceánu

Mauritius - zelená perla v Indickém oceánu

V Indickém oceánu, ve vzdálenosti 900 kilometrů od Madagaskaru, se nachází ráj pro milovníky exotické dovolené. Bílé pláže lemované palmami, průzračně modrá barva oceánu, pralesy, vodopády, cukrová třtina, divoké řeky a celoročně slunečné počasí. To je Mauritius – ostrovní stát, jenž je v posledních…

Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

Plánujete odjet na zaslouženou dovolenou, ale stále ještě nevíte, které místo je pro vás to pravé? A co takhle zkusit francouzské Saint - Tropez, označované za perlu Azurového pobřeží? Více informací o tomto kouzelném místě se dozvíte v dnešním článku.