verze pro tisk

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

14. červen 2010 Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Různí lidé očekávají od dovolené různé věci. Jestliže jste fanouškem orientu a exotiky, vemte v úvahu zemi ležící na Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty. Země o rozloze České republiky je skutečnou perlou a velmi oblíbenou turistickou destinací. Ačkoli 90% země je pokryta pouští Rub al-Khali, i zde najdete krásné oázy plné života a zeleně. Písečné duny různých barev vás doslova uchvátí, stejně jako palmové háje, který poskytují vytoužený stín. Nejvíce turistů již tradičně míří do Dubaje, který nabízí nádherné pláže, přepychové hotely a luxus kam jen vaše oko dohlédně.

Spojené arabské emiráty jsou ideální v zimě

Spojené arabské emiráty rozhodně nepatří k nudným místům. Čeká vás zde pravá romantika orientu a ukázka architektury od původních arabských staveb až po ty nejmodernější mrakodrapy roztodivných tvarů. Jelikož v zemi panuje horké počasí po celý rok, můžete za krásami Spojených arabských emirátů vyrazit prakticky kdykoli. Nejlepší volbou je však období od listopadu do dubna. Jednak je v tu dobu u nás počasí ne zrovna příznivé pro vyznače vysokých teplot a v zemi je v tuto dobu průměrně 26°C, což je pro poznávání lepší, než teploty, které jsou zde v letních měsících. Například v srpnu dosahuje průměrná teplota vzduchu ke 39°C.

Spojené arabské emiráty to je přepych a luxus

Většina ubytovacích kapacit náleží hotelům se čtyřmi a více hvězdičkami. Za cenu, která rozhodně není nízká, však dostanete prvotřídní služby. Hotely mají skvělé zázemí a jejich vybavení je dechberoucí. Nejslavnějším hotelem je Burj al-Arab je tvaru lodi, který se jediný pyšní sedmi hvězdičkami, ačkoli přípustných je pouze pět. Spojené arabské emiráty se orientují na movitější klienty, přesto i zde lze sehnat levnější ubytování v podobě hotelových apartmánů nebo hostelů. Na klasické kempy rovnou zapomeňte, kempovat v zemi můžete na vlastní pěst.

Spojené arabské emiráty to je především tradice a kultura

Nejznámějším místem je země je Dubai last minute, symbol přepychu a luxusu. Jedná se o ráj pro milovníky nákupů nebo golfu. Město Dubaj je rozděleno mořským zálivem Creek na dvě poloviny, přes který vedou jen tři mosty. I zde narazíte na pozoruhodné architektonické skvosty jako je Velká mešita, sídlo radnice a mnohé další. Nejluxusnější částí Dubaje je Jumeirah na jihu. Právě zde bydlí nejbohatší obyvatelé města a právě zde vznikají umělé ostrovy ve tvaru palmy. Spojené arabské emiráty nejsou zemí pro každého ani místem pro rodinnou dovolenou. Je to však země, která má krom finančních prostředků i poklady kulturní a přírodní.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Skvělá dovolená Spojené arabské emiráty

Skvělá dovolená Spojené arabské emiráty

Ačkoli je léto za námi, tak dovolenou si můžeme dopřát i teď. Co více, teď je ten nejlepší čas užít si tu správnou dovolenou. Vyhnete se přeplněným letoviskům, drahým cenám a užijete si svou dovolenou naplno.

Spojené arabské emiráty: Žhavé last minute

Spojené arabské emiráty: Žhavé last minute

Přemýšlíte, kam se vypravit za teplem a nádherným mořem? Kde se můžete celoročně koupat? Kde najdete krásné dlouhé písečné pláže? Nebo kde se dá leccos výhodně nakoupit? Pak jsou pro vás tou pravou volbou Spojené arabské emiráty!


Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Dovolená je částí roku, na kterou se všichni, nejsme-li workoholici, velmi těšíme. Dovolená by měla být odměnou za neustálý stres a energii vydanou v práci, a proto by měla stát za to. Někdo dává přednost lyžování na horských svazích, pokud však raději vystavujete své tělo slunečním paprskům, je zem…

Rhodos láká nejen na počasí

Rhodos láká nejen na počasí

Skvělá dovolená potřebuje řádnou přípravu. Prvním krokem je výběr správné destinace. Pokud milujete slunce, koupání v moři a skvělou atmosféru, může to být jedině ostrov Rhodos. Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem, nabízí hornatý povrch, středomořské klima a bohatou flóru i faunu. Podle lege…