verze pro tisk

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

4. květen 2010 Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Dovolená je částí roku, na kterou se všichni, nejsme-li workoholici, velmi těšíme. Dovolená by měla být odměnou za neustálý stres a energii vydanou v práci, a proto by měla stát za to. Někdo dává přednost lyžování na horských svazích, pokud však raději vystavujete své tělo slunečním paprskům, je země, kde budete jako v ráji. Maledivská republika, známější jako Maledivy, je souostroví nacházející se v Indickém oceánu, chcete-li přesněji, pak jihozápadně od Indie. Maledivy tvoří téměř 1200 větších či menších ostrovů, lidé žijí však pouze na dvou stovkách z celkového množství. O Maledivách jste mohli slyšet i v souvislosti s několika nej, jedná se o stát nejplošší a nejníže položený na světě. Není tedy divu, že se Maledivy velmi angažují v ochraně životního prostředí, stoupající hladina oceánu místní oprávněně děsí.

Maledivy jsou ideální, když Evropanům nepřeje počasí

Maledivy last minute jsou právem považovány za tropický ráj, najdete zde nejen krásné pláže s bílým pískem, ale i bujnou vegetaci, kokosové palmy a především přátelské obyvatele. To vše vytváří naprosto ideální místo pro vaši dovolenou. To, co láká každoročně tisíce turistů je místní podnebí. Souostroví se nachází v rovníkovém pásu a průměrná teplota vzduchu dosahuje ke 30°C, teplota vody za tímto údajem nijak nepokulhává. Od května do října vane vítr jihozápadním směrem, od listopadu do dubna směrem severovýchodním a připravte se i na vyšší vlhkost vzduchu. Skvělá zpráva je, že Maledivy neleží v pásmu cyklonů, přesto i zde je doba, která je k návštěvě ostrovů ideální. Za tu se považuje období od listopadu do jara. Skvělou dovolenou zde však prožijete po celý rok.

Maledivy nabízejí netradiční vánoční svátky nejen díky počasí

Ačkoli to některým bude připadat velmi zvláštní, nejvíce návštěvníků je na Maledivách v prosinci a lednu. Stále více lidí tráví Vánoce daleko od shonu i studeného počasí. V tomto období počítejte nejen s množstvím turistů, ale i s vyššími cenami. Maledivy jsou skvělým místem nejen pro oslavy příchodu nového roku, úžasně se zde dají trávit líbánky, ale i obyčejná dovolená zde může být neobyčejná. Užijete si překrásných pláží a teplého moře, navíc jsou zde ideální podmínky pro potápění a objevování krás barevného podmořského světa.

Maledivy jsou správná volba i kvůli počasí

Maledivy jsou na turisty připraveny po všech stránkách, není divu, příjmy z cestovního ruchu jsou pro zemi nezanedbatelné. Na Maledivách se nachází asi 90 resortů, které jsou zde pro vás a jejich snahou je splnit každé vaše přání. Není proto divu, že jsou Maledivy velmi oblíbené u turistů z Evropy, kteří tvoří až tři čtvrtiny návštěvníků. Maledivy nabízejí nejen příjemný relax, ale také řadu aktivit, které vás zabaví po celý den.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Lotyšsko je krásné za každého počasí

Lotyšsko je krásné za každého počasí

Lotyšsko je jednou z Pobaltských republik, která své samostatnosti dosáhla teprve nedávno, konkrétně roku 1991. Povrch země je rovinatý a husté zalesnění skýtá domov mnoha druhům zvěře i rostlin. I to je jedním z důvodů, proč se Lotyšsko dostává do povědomí turistů z celé Evropy a stává se tak častý…

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Různí lidé očekávají od dovolené různé věci. Jestliže jste fanouškem orientu a exotiky, vemte v úvahu zemi ležící na Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty. Země o rozloze České republiky je skutečnou perlou a velmi oblíbenou turistickou destinací. Ačkoli 90% země je pokryta pouští Rub al-Kha…


Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Odtržením od Srbska vznikl nejmladší stát na světě, Černá Hora. Tato země čítá necelých 700 tisíc obyvatel a je rozdělena do 21 správních jednotek, opštin. Hlavním městem je Podgorica, která je spíše centrem průmyslu, kulturním centrem je Cetinje. K dalším velkým městům patří Nikšić, Bielo Polje neb…

Herlíkovice-Bubákov nabízejí levné ubytování

Herlíkovice-Bubákov nabízejí levné ubytování

Když se řekne levné ubytování, tak člověk zjistí, že toto sousloví je možné s Krkonošemi jako takovými spojovat jen velmi těžko. Tato situace je ovšem často zapříčiněna zejména tím, že lidé většinou zavítají do nějakých větších středisek, která jsou z pohledu ceny opravdu poměrně na výši.