verze pro tisk

Srí Lanka se stává rájem turistů, kteří chtějí poznávat exotiku

9. červen 2015 Srí Lanka se stává rájem turistů, kteří chtějí poznávat exotiku

Ještě před několika málo lety byla převážná část Srí Lanky pro turisty prakticky zapovězená, neboť zde více než 20 let probíhala občanská válka a nebylo zde tudíž bezpečné prostředí. Dnes se však na ostrově Cejlon v jihovýchodní Asii můžete v turistických letoviscích i na většině ostrova cítit naprosto bezpečně. Nastává tak ideální doba zajet si sem na dovolenou.

Na Srí Lance je bezpečno a vyrostly zde špičkové hotelové komplexy

Dovolená na Srí Lance nadchne ty z vás, kteří mají rádi exotické země, jinou kulturu a rádi poznávají historické památky. Užijete si zde ale i klasickou dovolenkovou zábavu v podobě koupání v průzračném moři, které obklopují převážně písčité pláže. V tomto směru je okouzlující zejména oblast jihozápadního pobřeží. Právě tam najdete luxusní hotel Bansei J, do něhož pořádá zájezdy česká cestovní kancelář Monoi. CK Monoi dnes patří k nejvýznamnějším cestovkám, které se specializují na exotické země v Asii i dalších kontinentech světa.

Příjemné počasí po celý rok

Srí Lanka láká na skvělé počasí, a to zejména v první polovině roku. Vypravit se sem však můžete prakticky po celý rok. Teploty jsou poměrně konstantní, pohybují se přes 25 stupňů Celsia.

Spousta zajímavých míst

Exotická dovolená na Srí Lance není jen o koupání a užívání si slunného počasí. Určitě se vyplatí podívat se do tamních měst a za historickými památkami. Už jen samotné hlavní město Colombo vás ujistí v tom, že zde velký vliv zanechali Britové, kteří ostrov Cejlon měli jako koloniální území. Dodnes je zde několika historických budov typické anglické architektury. Zajímavostí však je, že Colombo dnes prochází i poměrně rychlou výstavbou. Vznikají zde jedny z nejvyšších budov v celé Asii.

Z dalších zajímavých míst doporučuji navštívit například město Kandy, které je známé především velkým množstvím zachovalých buddhistických chrámů. Milovníci památek si určitě nenechají ujít ani návštěvu Anuradhapury, starobylého města, jehož počátky se datují už do 4. století před naším letopočtem.

Zaujala vás možnost exotické dovolené na Srí Lance? Pak kontaktujte CK Monoi a díky last minute můžete letět už za pár dní.

Komerční sdělení

-pla-

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …

Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…


Oblíbená letoviska Tuniska

Oblíbená letoviska Tuniska

Rádi byste si dopřáli exotickou dovolenou, ale nechcete za ní utrácet mnoho peněz? Pak si za svůj cíl vyberte Tunisko. Země, která nabízí mnoho lákadel za málo peněz. Veškeré služby jsou tu na vysoké úrovni. Tunisko je navíc velmi moderní země. Které letovisko je to nejvhodnější pro vaši dovolenou?

Dopřejte si exotickou dovolenou

Dopřejte si exotickou dovolenou

Kanárské ostrovy, nebo taktéž zkráceně „Kanáry“ patří mezi nejčastější cíle dovolené. Ať už se jedná o novomanželské líbánky nebo rodinné dovolené, pro každého se zde najde více než dost.